Miesięczne archiwum: Listopad 2017

Czy sąd może zmienić prawomocne orzeczenie o przysposobieniu?

Powyższą kwestię reguluje art. 588 kodeksu postępowania cywilnego (kpc). Zgodnie z treścią tego przepisu: postanowienie orzekające przysposobienie staje się skuteczne po uprawomocnieniu się. Postanowienia takiego sąd opiekuńczy nie może zmienić ani uchylić. Artykuł 588 kpc stanowi wyjątek od zasad wymienionych … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Czy sąd może zmienić prawomocne orzeczenie o przysposobieniu? została wyłączona